Wytworne karnisze metalowe

 

Karnisze wykonywane z metalu są jedną z możliwości, które znajdziemy na rynku, kiedy oszukujemy rozwiązania, które pozwoli nam na powieszenie przy oknie firanek lub zasłon. Metal jest materiałem, który kojarzy się nam z wytrzymałością i odpowiednio wysoką jakością. Co istotne, w przypadku karniszy, metal daje nam możliwość stworzenia dość dekoracyjnych produktów.

Piękne karnisze kute z metalu

karnisze metalowe kuteDekoracyjność karniszy jest możliwa do osiągnięcia dzięki wykorzystaniu giętkości metalu, z którego ów karnisz jest wykonywany. Karnisze metalowe kute, mocowane są zawsze do ściany. Z tego też powodu możliwe jest wykonanie ich w różnej długości, a także zaprojektowanie ciekawego wykończenia karniszy na obu ich zakończeniach. Kuty karnisz to taki, który może cechować się artystycznymi wygięciami na końcówkach użytecznej części produktu. Często do realizacji tego typu projektów wykorzystywane są motywy roślinne, gdzie karnisz na swoich końcach przypomina delikatne gałęzie krzewu, wyposażone w niewielkie liście. Kute karnisze metalowe najczęściej pokrywane są preparatami, które mają na celu zabezpieczenie metalu przed niszczeniem wskutek upływu czasu, ale dodatkowo dają możliwość stworzenia karnisza w ciekawym wariancie kolorystycznym. Preparaty te pozwalają, np. na postarzenie metalu w taki sposób, że charakteryzuje się on posrebrzanym lub pozłacanym kolorem. Dzięki temu możliwe jest kupienie takiego karnisza, który najlepiej będzie pasował do danego wnętrza.

Oczywiście, na rynku znajdziemy karnisze metalowe, które są pojedyncze lub podwójne. Te pierwsze pozwalają nam na zawieszenie wyłącznie firany lub zasłony. Te drugie, dają nam możliwość powieszenia jednocześnie dwóch produktów, co korzystnie wpływa na dekoracyjność danego pomieszczenia, a także pozwala na dość efektywne wykorzystanie przestrzeni.