Wielozadaniowe okulary ochronne

Ochrona oczu była na strzelaniach elementem niezbędnym i bezwzględnie koniecznym, choć niektórzy koledzy traktowali ten temat nieco odgórnie. Bardziej doświadczeni, szczególnie ci którzy mieli doświadczenie w pracy w warsztacie lub zakładzie pracy, natomiast, bardzo rygorystycznie egzekwowali owe wymaganie, zarówno we własnym zakresie, jak i wśród kolegów.

Kontrastowe okulary od Uvexa

okulary uvex ochronneChoć wielu początkujących kolegów często wybierało tanie okulary o wątpliwej wytrzymałości, bardzo często przekonywali się o ich zawodności już podczas pierwszego meczu. Tacy koledzy najczęściej zasięgali rady bardziej doświadczonych graczy, którzy na ogół polecali okulary Uvex ochronne, jako główną ochronę oczu podczas meczów. Okulary te były głównie przeznaczone do pracy, doskonale chroniąc oczy przed wszelkimi obrażeniami, jakie mogłyby powstać w trakcie wykonywania zadań w warsztacie lub zakładzie produkcyjnym, aczkolwiek większość modeli równie dobrze nadawała się do zastosowania w airsofcie, lub nawet do codziennego użytku jako okulary przeciwsłoneczne, gdyż zdecydowana większość posiadała wymienne szybki, mogące być błyskawicznie zmienione. Szczególnie popularne były żółte i bursztynowe okulary kontrastowe, które nie dość że były równie wytrzymałe co standardowe odpowiedniki, zapewniając ten sam poziom ochrony, to na dodatek pomagały zarówno podczas meczy jak i pracy, poprawiając widoczność w słabym świetle.

Takie okulary pozwalały na łatwe odróżnienie kształtów w warunkach słabego oświetlenia, umożliwiając precyzyjne wykonywanie jakichkolwiek prac nawet w bardzo słabo oświetlonym pomieszczeniu, lub też zwiększały widoczność w terenie. Niektórzy koledzy używali ich nawet do jazdy samochodem późnym wieczorem, gdzie również pokazywały swoje zalety.