Uniwersalna czapka maciejówka

Każdy, kto z uwagą śledzi trendy w modzie wie, że moda powraca. Wiele fasonów i krojów powraca cyklicznie co kilka lat. Jednak są też takie elementy w stylizacjach, które nigdy nie wychodzą z mody. Do tej kategorii zaliczyć można, chociażby nakrycia głowy.

Modne nakrycie głowy

czapka maciejówkaAktualnie każdy, kto chce się wyróżniać z tłumu może to zrobić bez problemu. Na rynku dostępnych jest wiele odzieżowych firm oraz marek, które na każdą porę roku wypuszczają nową kolekcję odzieżową. Każdy może mieć swój unikatowy styl wystarczy iść do centrum handlowego lub włączyć komputer i poserfować po sklepach internetowych z ciuchami. W dzisiejszych czasach problemem nie jest brak odzieży w sklepach, lecz ich wielka ilość. Zmieniające się co roku trendy mają skłonić nas do częstych zakupów.  Ja po wielu latach ciągłego kupowania odzieży postanowiłam coś zmienić. Codziennie rano szykując się do pracy nie wiedziałam co mam na siebie włożyć moja szafa była zapełniona ciuchami, których nie nosiłam. Zdecydowałam, że zacznę kupować jedynie uniwersalne ciuchy o prostym kroju. Na jednym z modowych blogów znalazłam kilka porad oraz inspiracji. Bardzo urzekła mnie czapka maciejówka, która stała się modna na koniec XIX wieku. Jej historia jest bardzo ciekawa i czapkę taką nosił sam Józef Piłsudski. Krój czapki pochodził z Niemiec, przez co w Polsce nie cieszyła się dużą popularnością. W Polsce noszona głównie przez chłopów, a nie wojskowych. Choć nie przyjęła się w wojsku to stała się jednym z elementów munduru wyjściowego służby leśnej. Czapka maciejówka to połączenie elegancji i historii. 

Zdecydowałam się na zakup takiej czapki. Wykonana z ciepłej wełny stanowiła doskonałą alternatywę do cienkich bawełnianych czapek. Poza tym nie wyjdzie ona z mody i będzie mi służyć długie lata. Lubię taką odzież, która przez swój klasyczny krój obroni się w każdej stylizacji.