Trwała walizka z ABS

Podróże to nieodłączna część życia wielu z nas – jeździmy między miastami w ramach pracy na określone spotkania biznesowe, a w czas urlopu wyjeżdżamy poza granice kraju, do egzotycznych miejsc, aby się zrelaksować i wypocząć. W takich przypadkach potrzebna jest nam właściwa walizka. Jaki model wybrać?

Uniwersalna walizka na wyjazdy

kolorowa walizka z absNa rynku dostępne są niezliczone modele i kształty walizek. Wiele firm produkuje nawet torby podróżne przeznaczone dla dzieci – w kształcie ulubionej postaci z bajki lub zwierzątka. Podczas wyboru odpowiedniego dla nas ekwipunku, musimy kierować się przede wszystkim jego trwałością i użytecznością. Do dyspozycji mamy walizki miękkie i twarde – te pierwsze nie są najlepszą opcją, ponieważ podczas podróży samolotem lub pociągiem nasz bagaż może zostać zniszczony. Lepiej postawić na twardą walizkę wykonaną z wytrzymałego, odpornego na zarysowania tworzywa. Możemy zdecydować się na polipropylen lub ABS. Kolorowa walizka z ABS to świetny wybór, szczególnie dla osób podróżujących samolotem. Warto upewnić się jednak, czy nas model wpisuje się w ograniczenia dotyczące wielkości bagażu podręcznego na pokładzie. ABS to terpolimer, który jest niezwykle twardy, odporny na pękanie i otarcia, także z powodzeniem izoluje i chroni przed ewentualnym zawilgotnieniem ubrań w walizce. Tworzywo jest stosunkowo tanie i bardzo lekkie, doskonały wybór na liczne przesiadki na lotniskach czy stacjach kolejowych. Przy zakupie zwróćmy szczególną uwagę na jakość kółek, rączek i zamka błyskawicznego, a wybierając jaskrawy odcień obudowy, szybciej dostrzeżemy nasz bagaż wśród innych.

Kupując walizkę dokładnie przemyślmy nasze zapotrzebowanie, wybierzmy odpowiedni rozmiar i tworzywo wykonania. Warto zainwestować więcej pieniędzy w dobrą walizkę szanowanej firmy, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w podróży.