Prosty krok dla wzmocnienia kręgosłupa

 

W znaczącej części naszego dnia, życia, prowadzimy tryb siedzący, ewentualnie jesteśmy dosyć mocno pochyleni. Dzieje się tak przez to, jakie czynności wykonujemy, nieważne czy jest to pochylanie się nad telefonem czy nieprawidłowe siedzenie przy komputerze. Można temu zaradzić w naprawdę wygodny sposób. 

Materac korekcyjny, czyli pomoc podczas snu

materace korekcyjneW ciągu całego dnia wykonujemy bardzo dużo czynności i nasz organizm wykonuje pełną gamę ruchów, skłonów, podnoszeń i tym podobnych. Robimy to co zawsze, aż tu nagle pojawia się ból pleców. Często myślimy, że to z powodu tego, ile i jak się ruszamy, co może być przyczyną, jednak najczęściej jest ona zupełnie inna. Jeżeli spojrzeć na to z boku i tak można zauważyć, że sporo rzeczy się zmieniło, ponieważ już coraz więcej osób śpi świadomie. Dokładnie tak, świadomie! Przykuwamy większą wagę do tego co mamy pod głową, a jeszcze większą do tego, na czym śpimy. Wybór dobrego materaca nie jest nam już obojętny, dlatego osoby, którym doskwierają problemy z kręgosłupem, nie są skazane na wieczne męki, ponieważ jest szybka i prosta pomoc. Specjalne materace korekcyjne często wykonane są z pianki, która dopasowuje się do kształtów ciała, często dzieje się tak, ponieważ pianka poza tym, że jest elastyczna sama w sobie, ma właściwości, że reaguje na zmiany temperatury. Największą zaletą jest to, że ciało się w takim materacu nie zapada, tylko jest odpowiednio podtrzymywane, dzięki czemu nasze mięśnie i kręgosłup się rozluźniają. Do takiego materaca warto dobrać również poduszkę korekcyjną, która będzie wzmacniać i stabilizować szyjny odcinek kręgosłupa, dzięki czemu również odczujemy ulgę.

,,Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”… W takich przypadkach jak wybór materaca to przysłowie nabiera naprawdę realnego znaczenia. Już nie przechodzimy obojętnie obok tematu dotyczącego na czym będziemy spać, i bardzo dobrze się dzieje! Wystarczy naprawdę taka jedna, mała zmiana, a nasz organizm na pewno nam za nią podziękuje.