Porady prawne bez wychodzenia z domu

W ostatnim wpisie wskazywaliśmy zalety i wady pracy sezonowej, która od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem studentów, chcących w czasie wakacji zarobić nieco pieniędzy. Taka forma pracy jest w szczególności polecana osobom studiującym na bardziej wymagających kierunkach, gdzie w trakcie roku akademickiego nie ma szans na wygospodarowanie dodatkowego czasu na pracę.

Porady prawne online udzielane przez fachowców

Porady prawne onlineJednak nawet studenci prawa czy medycyny mają możliwość zarobienia pieniędzy i to bez wychodzenia z domu. Z pomocą dla zajętych nauką przychodzi Internet. Właśnie rusza nowoczesna platforma internetowa, na której konto mogą zakładać studenci i absolwenci kierunków prawniczych. Serwis oferuje zarejestrowanym klientom najlepsze porady prawne online, których udzielają osoby sprawdzone i zaakceptowane przez administratorów, co ogranicza możliwość ewentualnego oszustwa i daje gwarancję, że po drugiej stronie siedzi ktoś, kto skończył studia prawnicze. Opieka prawna w tym systemie jest dostępna dla wszystkich chętnych, wystarczy założyć bezpłatny profil i już można przebierać w ofertach poradnictwa. Także ściąganie należności jest możliwe– strona oferuje pomoc młodych komorników, oraz posiada w swoich szeregach prawników, których specjalnością jest prawo medyczne. Jak mówią założyciele platformy, serwis powstał z myślą nie tylko o klientach, ale także o studentach, którzy mają szansę na dodatkowy zarobek i doskonalenie umiejętności. Praca na takiej stronie może zostać uznana za praktyki zawodowe – twórcom udało się załatwić tę kwestię z władzami Uniwersytetu Warszawskiego, choć planują dalsze negocjacje z innymi uczelniami. Sami studenci pytani o opinię przez dziennikarzy naszego portalu, są do pomysłu nastawieni pozytywnie. – Na naszym kierunku nie ma szans na normalną pracę.

Zwykle przez całe studia utrzymują nas rodzice. Porady prawne udzielane przez Internet są dla nas szansą na zdobycie doświadczenia i pozyskanie dodatkowych środków finansowych. To bardzo dobry pomysł – powiedziała Hanna, studentka II roku prawa z Warszawy.