Polecane akcesoria dla psów

Posiadanie czworonożnego przyjaciela wiąże się z masą obowiązków i wyrzeczeń. Odpowiednia opieka nad psem wymaga od nas odpowiedniego żywienia, częstych spacerów i zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z akcesoriów, które warto stosować u niektórych psów w okresie zimowym, są ubrania. Czy warto kupować takie gadżety? Czy to tylko wymysł właścicieli, czy niezbędny produkt?

Kiedy warto kupić ubranko?

ubranka dla psaUbrania dla psów wiążą się z wieloma kontrowersjami. Wielu właścicieli czworonogów twierdzi, że pies to nie lalka i nie należy fundować mu takich nienaturalnych eksperymentów. Prawda jest zupełnie inna, gdyż niektóre psy po prostu wymagają stosowania takich produktów. Ubranka dla psa są polecane przede wszystkim dla tych zwierząt, które nie mają podszerstka, tj. drugiej warstwy sierści. Psy, które nie posiadają tej dodatkowej sierści, są bardziej narażone nie tylko na chłód, ale i mikrouszkodzenia skóry. W okresie zimowym, gdy temperatura spada poniżej zera, takie psy naprawdę odczuwają zimno i są narażone nawet na odmrożenia. Rasy psiaków bez podszerstka powinny mieć zakupione ciepłe ubranko, które uchroni znaczną część ciała. Bluzy, kurtki czy kamizelki dla naszych pupili pomogą utrzymać wyższą temperaturę ciała i sprawią, że nasz psiak będzie z radością uczestniczyć w spacerze nawet w te zimowe dni. Ubranka dla psa najczęściej są zapinane na rzepy lub zasuwane na suwak. Najlepszym materiałem na taki produkt jest bawełna, która dobrze utrzymuje ciepło. Duży wybór rozmiarów i wzorów ubranek sprawia, że każdy z nas powinien znaleźć coś pasującego na swojego pupila.

Ubrania dla psów są szczególnie ważne dla tych ras, które nie mają podszerstka. Druga warstwa sierści chroni nie tylko przed zimnem, ale także mikrouszkodzeniami skóry. Aby mieć pewność, że nasz pupil nie zmarznie w czasie zimy, warto wybrać mu wygodne ubranko dopasowane do jego wielkości.