Płótno i nadrukowane zdjęcie na nim

Dużo osób szuka ciekawych dekoracji do swoich domów, a nawet gabinetów. Wraca moda na obrazy, które są malowane na płótnie. Jednak nie każdy ma tyle pieniędzy aby wynająć artystę. W takich wypadkach warto jest pójść do agencji poligraficznej, w której wykonany zostanie wydruk naszego zdjęcia na takim materiale, na jakim maluje się obrazy. Dobry tusz pozwoli osiągnąć bardzo realistyczny efekt.

Zdjęcia drukowane na płótnie

zdjęcia na płótnieWydruk takiego zdjęcia to nie jest trudna rzecz. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, by zdjęcie było dobrze przygotowane, jeśli chodzi o jego rozdzielczość. Jednak aby mieć zdjęcia na płótnie nie zwracajmy uwagi na to, ile ma ono pikseli i jaką rozdzielczość. Wystarczy, że zwrócimy uwagę na to, jaki rozmiar na dysku zajmuje. Jeśłi jest większy niż dwa megabajty, z pewnością nada się do druku. Agencje poligraficzne drukują takie zdjęcia metodą laserową, dzięki czemu płótno jest dokładnie zadrukowane. Nie ma problemu z tym, że płótno jest niewymiarowe, ponieważ plotery są dość szerokie i nie ma z nimi kłopotu. Płótno bardzo dobrze wygląda jeśli zostanie włożone w ramkę. Jednak można również poradzić sobie bez tego. Pracownik agencji poligraficznej musi dostosować do płótna odpowiedni kontrast i nasycenie światła, aby nie mieć problemu z tym, że zdjęcie na płótnie jest słabo widoczne. O takich rzeczach trzeba cały czas pamiętać, ponieważ jest to bardzo ważne.

Zdjęcia tego typu można nadrukować dość szybko. Wiadomo, że trzeba pamiętać o tym, by zdjęcie zostało dopasowane do danego płótna. Chodzi o właściwy poziom jasności, a także kontrastu. Dzięki temu obraz może wisieć nawet w miejscu o zbyt słabym lub mocnym nasłonecznieniu, a w dalszym ciągu jego widocznosć będzie bardzo dobra. Docenią to ludzie, którzy popatrzą na zdjęcie.