Piękne rajstopy kompresyjne

Kompresjoterapia to nieinwazyjna metoda stosowana w zapobieganiu i leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, zatorowości płucnej, obrzęków limfatycznych oraz zakrzepicy żylnej. Polega na kontrolowanym stosowaniu ucisku w celu umożliwienia swobodnego przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Wykorzystuje szereg produktów, na przykład rajstopy kompresyjne, które idealnie spełniają swoją rolę.

Zalety rajstop kompresyjnych

rajstopy kompresyjneProdukty uciskowe takie jak rajstopy kompresyjne mają za zadanie wywierać zmienny ucisk na kończyny dolne, które są narażone na zaburzenia ukrwienia podczas najmniejszych nieprawidłowości w układzie krążenia. Największy ucisk zlokalizowany jest w okolicy stóp i kostek, a stopniowy zmniejszany w kierunki pachwin dzięki czemu krew swobodnie przepływa. Rajstopy zapewniają skórze uzyskanie ciśnienia śródtkankowego hydrostatycznego. Jego wzrost pozytywnie wpływa na równowagę mikrokrążeniową oraz proces drenażu limfatycznego. Mówiąc prostym językiem swobodny przepływ krwi wpływa na poprawę naszego samopoczucia, zmniejszenie obrzęków oraz uczucia ciężkości i drętwienia kończyn dolnych. Ważne jest aby przed zastosowaniem kompresjoterapii zasięgnąć porady lekarza specjalisty. Ustalić jak długo stosować rajstopy uciskowe oraz poznać zasady ich stosowania. Ubieramy je zawsze rano w pozycji leżącej bądź siedzącej, kiedy żyły nie są nadmiernie wypełnione krwią, a ściągamy wieczorem.

Oczywiście rajstopy kompresyjne idealnie spełniają swoje zadanie przynosząc pożądane rezultaty. Nie mniej jednak nie należy ich stosować bez wcześniejszej konsultacji z chirurgiem naczyniowym, który dokładnie wyjaśni nam ich działanie, wskazania, przeciwwskazania oraz możliwe powikłania związane z nieodpowiednim użytkowaniem tychże produktów.