Odpowiednie wymiary podnośnika koszowego

Musimy dokładnie określić wysokość oraz szerokość przejazdową podnośnika koszowego, ponieważ jest to bardzo ważne w sytuacji, kiedy musimy przejechać przez tunel lub pod mostem albo przecisnąć się przez wąską bramę. Dokładnie powinniśmy również sprawdzić, czy podnośnik koszowy po rozstawieniu podpór będzie mógł zmieścić się na przewidywanym stanowisku roboczym.

Materiał kosza podnośnika oraz panel sterowania

podnośnik koszowyMało kto zwraca uwagę na koszt podnośnika koszowego, a warto temu przyjrzeć się dokładniej, ponieważ z różnych materiałów wykonuje się podnośniki koszowe. Bardzo często podnośnik koszowy posiada kosz wykonany ze stali, ale również możemy wynająć podnośnik z koszem aluminiowym. Zawsze, kiedy potrzebujemy podnośnika koszowego do zrealizowania prac związanych z elektrycznością, to podnośnik powinien mieć kosz wykonany z tworzywa sztucznego, aby nie przewodzić prądu. Natomiast w przypadku kiedy potrzebujemy podnośnika do prac budowlanych, to powinien być wykonane z solidnej konstrukcji oraz będzie odporny na uszkodzenia. Jeżeli chcemy przeprowadzać bardzo niewielkie czynności i szybko poruszać się podnośnikiem koszowym to warto wybrać ten, który ma wykonany kosz z aluminium. Jeżeli chodzi o panel sterowania podnośnika koszowego, to możemy zdecydować się na model, który ma zainstalowany panel na podwoziu, ale również w samym koszu. Musimy pamiętać dobrze o tym, że prace z wykorzystaniem podnośnika koszowego mogą być realizowane tylko i wyłącznie przez przeszklonego pracownika posiadającego odpowiednie uprawnienia.

Czasami pracownicy, którzy znajdują się w koszu podnośnika, potrzebują wykorzystać narzędzia elektryczne. Warto wtedy poszukać firmy wynajmującej podnośniki koszowe, które oferują modele maszyn wyposażonych w specjalne gniazdo zasilane z agregatu prądotwórczego.