Nowoczesne wyposażenie ślusarskie

Ślusarze wykonują najróżniejsze zadania, mimo iż najczęściej kojarzą się z dorabianiem kluczy. Mogą oni być wzywani do bezpiecznego otwarcia zablokowanych z dowolnego powodu drzwi, lub do usuwania uszkodzonego zamka. W niektórych przypadkach, profesjonalni ślusarze mogą wykonywać nawet inspekcje w zakładach pracy i obiektach chronionych.

Najnowocześniejsze narzędzia dla ślusarzy

narzędzia ślusarskie sklepŻaden ślusarz nie mógłby jednak wykonywać swojej pracy skutecznie bez nowoczesnych, dobrze dobranych narzędzi, gdyż ręczne otwieranie zamków obecnie niemal nie wchodzi w grę. Nie są one jednak dostępne dla wszystkich osób, gdyż każde narzędzia ślusarskie sklep może wydać wyłącznie po okazaniu pozwolenia na ich posiadanie, wydawanego razem z certyfikatem ukończenia szkolenia ślusarskiego. Takie narzędzia różnią się w zależności od zajęcia, jakim dany ślusarz zajmuje się na co dzień. Wszelkiego rodzaju wytrychy, służące do otwierania zablokowanych zamków oraz drzwi do których klucze zostały zgubione czy zniszczone nadal są najczęściej wybieranymi narzędziami, aczkolwiek coraz częściej ślusarze decydują się na wariant automatyczny, podobny z wyglądu do małych wkrętarek. Maszyny do cięcia kluczy są kolejnym, niemal obowiązkowym elementem wyposażenia każdego warsztatu ślusarskiego. Możliwość błyskawicznego dorobienia kluczy za pomocą prostego wzornika jest nieodzowna dla wszystkich ślusarzy, aczkolwiek maszyny różnią się wielkością, oraz zaawansowaniem.

Większość to sterowane komputerowo, skomplikowane maszyny obróbkowe. Ręczne maszyny do wykonywania kopii kluczy preferowane są przez ślusarzy z dużym doświadczeniem, preferujących minimum elektroniki, a zamiast niej wysoki poziom niezawodności i możliwości pracy w praktycznie każdych warunkach warsztatowych.