Kostka brukowa – układanie

Od wielu lat na podjeździe w moim domu po wielkich deszczach powstawało straszne błoto. Gdy po raz tysięczny miałem problemy z dojazdem do garażu, powiedziałem dość. Nie muszę się tak męczyć i ślizgać po grząskim gruncie. Każda zasiana trawa na drodze do garażu prędzej, czy później została przeorana. Nie było sensu dalej utrzymywać podwórka w takim stanie.

Szybkie ułożenie kostki brukowej

układanie kostki brukowej toruńZdecydowałem się położyć kostkę brukową. Układanie kostki brukowej toruń zostawiłem specjalistom. Wybrałem drobną kostkę przypominającą prawdziwy kamień bądź marmur. Nie jest jednolicie szara, lecz poprzeplatana żółtym i czerwonym kolorem. Kostkę zakupiłem w sklepie popularnej sieci budowlanej. Kupiłem jej jednak za dużo, gdzieś źle obliczyłem zapotrzebowanie. Ale okazało się, że pozostały nadmiar mogę łatwo zwrócić okazując dowód zakupu. Wynajęta firma całość zrealizowała dosyć szybko. Sprawni panowie pięknie wykonali robotę w trzy dni. Miałem dosyć spory podjazd, a do tego wymyśliłem małą, okrągłą rozetę przed drzwiami wejściowymi do werandy. Wąski pasek kamienia puściłem też wokół domu. Po skończonej robocie ugościłem fachowców starym zwyczajem dobrą kawą i słodkim ciastem.Teraz wjeżdżając do garażu mam w nosie pogodę. Co najlepsze nie mam już obłoconych butów, gdy wracam do domu. Moja żona również mnie pochwaliła za tą decyzję. Może wygodnie przechadzać się do ogródka po wyłożonej ścieżce. Ogólnie wygląd naszego obejścia poprawił się na duży plus.

Po wykończonym podwórku czeka mnie jeszcze jedna inwestycja. Żona zachwycona efektami namówiła mnie na zrobienie małej alejki wzdłuż podjazdu. W równym rzędzie posadzimy okrągłe, karłowate tuje. Nadadzą trochę elegancji całej dróżce. Polecam każdemu zainwestowanie w dobrej jakości kostkę brukową i nie męczenie się dłużej z błotnistym podjazdem do garażu.