Karmy typu BARF

Żywienie psów jest bardzo ważną kwestią związaną z utrzymaniem naszych pupilów w odpowiednim zdrowiu na bardzo długi czas. Generalnie rynek artykułów zoologicznych oferuje nam szereg gotowych rozwiązań, które są dedykowane dla naszych czworonożnych kompanów. Istnieją także inne, bardzo zdrowe dla naszych zwierzaków alternatywy na posiłek, których przygotowanie wbrew pozorom wcale nie jest takie czasochłonne.

Jak przygotować karmę BARF dla naszego pieska?

barf karmaTakim bardzo zdrowym, ponieważ wzorowanym na całkowicie naturalnym posiłkiem jest barf karma dla psa. Jest to opracowana dieta na wieloletniej obserwacji zachowań najbliższego dziko żyjącego kuzyna naszego psa domowego – wilka. Dieta polega na podawaniu psu w głównej mierze surowego mięsa różnego rodzaju w odpowiednich proporcjach, specjalnie opracowanych przez największych specjalistów. Na samym początku należy pamiętać o należytym sposobie przestawienia zwierzaka na karmę BARF. Trzeba się bezwzględnie zastosować do instrukcji, w innym wypadku może się to zakończyć sensacjami żołądkowymi naszego pupila (biegunka, wymioty). Przestawianie zazwyczaj opiera się na powolnym podawaniu coraz większych ilości mięsa, lub też całkowitej zmianie posiłków od razu. Wtedy poleca się podawania przez kilka dni tylko wołowiny (tutaj trzeba uważać na zatwardzenie). Posiłek BARF dzieli się na dwie zasadnicze części – większą i mniejszą. Większa to składniki pochodzenia zwierzęcego (80%), czyli surowe mięso, druga natomiast to składniki pochodzenia roślinne (20%).

Składniki pochodzenia roślinnego to oczywiście owoce i warzywa. Powinny być ona podawane w formie papki zmielonej. Tak będą one najlepiej przyswajalne dla naszego zwierzaka. Mięso podaje w różnych rodzajach i gatunkach – mięso z mięsna, podroby, żwacze, kości etc.