Jak dbać o tworzywa sztuczne na jachcie?

Posiadanie własnego jachtu to jeszcze nie wszystko. By jacht służył właścicielowi przez wiele lat, trzeba o niego odpowiednio zadbać. Obecnie w sieci działa wiele sklepów, dzięki którym można zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt.

Środki do szlifowania, polerowania używane na jachcie

sklep żeglarskiI chodzi tu nie tylko o sprzęt typowo żeglarski jak liny, żagle, śruby, wyposażenie wnętrza, ale również o chemię, którą stosuje się do czyszczenia jachtu. W zależności od tego z jakich materiałów wykonany jest jacht, trzeba dobrać do niego odpowiednie środki czystości. Jest to temat uniwersalny. Tworzywa sztuczne na jachcie trzeba od czasu do czasu polerować. Chodzi nie tylko o okna na jachcie, ale również szyby atermiczne i inne elementy. Obecnie większość okien i reflektorów na jachtach wykonywanych jest z tworzyw sztucznych, które wymagają stosowania odpowiednich środków. Każdy sklep żeglarski oferuje różne środki i dobrze wiedzieć, jakie wybrać. W sklepach można kupić np. papier wodny o różnej gradacji. Na jachcie najlepiej przydaje się papier wodny o gradacji od 500 do 3000. Można zakupić też specjalną polerkę. Oprócz tego przyda się jeszcze wiertarka i futro polerskie. Takie urządzenia powinny znajdować się na każdym jachcie. Należy pamiętać, by szlifowanie na jachcie wykonywać zawsze ruchami wzdłużnymi. Nie należy wykonywać ruchów kolistych.

Od czasu do czasu osusza się powierzchnię, by sprawdzić, czy szlifowanie wykonywane jest równomiernie i nie pozostają żadne niedoszlifowane powierzchnie. Zanim przystąpi się do polerowania, zawsze trzeba rozprowadzić na powierzchni mleczko polerskie, które również można kupić w sklepach żeglarskich. Jeśli chodzi o zakup futra polerskiego, to jest to materiał wielorazowego użytku. Po zakończeniu pracy wystarczy je wypłukać, a przyda się jeszcze w przyszłości.