Inteligentna folia i jej zalety

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszy się o rozwiązaniu, jakim jest inteligentna folia na okno. Jeśli nie kojarzymy tej nazwy, to być może spotkaliśmy się z określeniem, jakim jest inteligentna szyba. Oba terminy są poprawne i oznaczają to samo. A czym jest inteligentna folia i czym zasłużyła sobie na taką popularność i uznanie? Na to pytanie udzielimy sobie odpowiedź w dalszej części tego tekstu. Powiemy również, w jakich miejscach taka folia znajdzie zastosowanie.

Więcej o zaletach inteligentnej folii

inteligentna folia na oknoJak już wiemy, inteligentna folia na okno to świetne rozwiązanie, jednak skąd nazwa inteligentna i czym właściwie zasłużyła sobie na uznanie. Otóż jest to folia, którą naklejamy na szybę okna (stąd też czasem można się również spotkać z nazwą inteligentna szyba) i łączymy ze specjalnie zainstalowaną w tym celu na naszych smartfonach aplikacją. Na tej aplikacji możemy zmieniać ustawienia, które będą miały pływ na zamontowaną folię, a w konsekwencji również na całe okno. Jakie ustawienia mamy do dyspozycji? Po pierwsze możemy przyciemnić szybę, dzięki czemu będzie działała ona dokładnie tak jak roleta, tylko bez konieczności jej opuszczania i podnoszenia. Możemy również sprawić, że szyba stanie się mleczna, czyli oznacza to, że folia będzie również pełniła funkcję firanki czy zasłoni, uniemożliwiając osobom z zewnątrz zaglądanie nam przez okna. Sprawdzi się to świetnie w pomieszczeniach, w których z powodu małego metrażu nie chcemy go dodatkowo zmniejszać zasłonami.

Jak widać, taka inteligentna folia na okno to świetne rozwiązanie posiadające liczne zalety. Są miejsca, w których taka folia sprawdzi się lepiej niż w innych. Takim miejscem może być na przykład nowoczesne biuro, gdzie inne formy zacieniania wnętrza się nie sprawdzą.