Idealne łóżko piętrowe

Rodzice zawsze dbają o to, aby pokój malucha był bezpieczny, a także zawierał wszystkie niezbędne meble. Oczywiście najważniejsze jest łóżko, bo spędza tam znacznie więcej czasu niż dorośli. Może w nim nie tylko spać, ale także odpoczywać i się bawić.

Co zawierają łóżka piętrowe?

łóżko piętrowe 160x80 dla dzieciMiejsce do spania dla malucha musi być przede wszystkim odpowiednio zabezpieczone przed upadkiem, ponieważ maluchy bardzo często wstają zaspane w nocy. Przeważnie w swoich pokojach mają pojedyncze łóżeczka, ale kiedy dwójka maluchów dzieli jeden pokój, to nie zawsze da się zmieścić dwa pojedyncze łóżka. Spanie w jednym jest możliwe tylko do pewnego czasu, a łóżko piętrowe 160×80 dla dzieci będzie służyć znacznie dłużej. Dodatkowo taki model łóżka będzie dla dzieci nie lada atrakcją i chyba każde będzie chciało spać na górze. Dziecięce łóżka piętrowe posiadają pełne zabezpieczenie na całej długości i jedynie w miejscu gdzie jest drabinka lub schodki, mają wolną przestrzeń. Dzięki temu maluchy nie mają szansy na wypadnięcie z górnego łóżka. Mogą one być klasyczne prostokątne, ale coraz częściej łóżka tego typu dla dzieci mają wręcz bajkowe formy. Może być łóżko piętrowe w formie autobusu, domku lub wyposażone w zjeżdżalnię. Wszystko po to, aby dostarczyć dziecku niesamowitych wrażeń i sprawić aby chętnie się do niego kładło. Ponadto łóżka piętrowe zapewniają oszczędność miejsca w pokoju, szczególnie jeżeli mieszka w nich dwójka dzieci. Takie miejsce do spania na pewno będzie w centrum zainteresowanie w czasie odwiedzin innych dzieci.

To co najbardziej interesuje rodziców, to cena takiego łóżka. Może ona być bardzo zróżnicowana, ponieważ zależy od producenta, modelu i materiału z jakiego jest ono wykonane. Najtańsze modele kosztują około tysiąca – tysiąca dwustu złotych.