Gaziki dla niemowląt

 

Rodzice niemowlaka zawsze stają przed podjęciem wielu ważnych decyzji. Ubranka, jedzenie to nie wszystko co trzeba zapewnić dzidziusiowi. Bardzo ważna jest pielęgnacja naszego niemowlaka. Każdy zadaje sobie pytanie co nam potrzeba, czym myć dziecko. Tak samo gaziki do pępka są ważną sprawą.

Jałowe gaziki dla niemowlaków

gaziki do pępka jałoweWiele rodziców zastanawia się jakie gaziki do pępka dla swojego niemowlaka kupić. Istnieją jałowe i niejałowe. Gaziki niejałowe z reguły są tańsze, jednak ich działanie jest bardzo ograniczone. Natomiast gaziki do pępka jałowe posiadają specjalne właściwości, które idealnie się nadadzą do pielęgnacji ranki znajdującej się w pępku. Są one pakowane po kilka sztuk, oczywiście bardzo sterylnie. Znajdują również zastosowanie w innych przypadkach. Stosuje je się w przypadku, kiedy pojawia się ropień na oczku. Bardzo ważne jest, aby nie mylić pojęcia gazików z wacikami. Są to całkiem inne materiały. Gaziki są produkowane z myślą o wrażliwej skórze niemowlaka. Gaziki jałowe dla niemowląt posiadają różne grubości, dlatego najlepiej poczytać opinii na internecie osób, które korzystały z gazików, aby dowiedzieć się które najlepiej się sprawdzą. Gaziki jałowe są bardzo popularne jeśli chodzi o kwestię związaną z pielęgnacją niemowlaka. W początkowej fazie rozwoju dziecka pielęgnacja jego, jak i przemywanie ranki w pępku jest bardzo ważnym elementem. Każdy z rodziców zawsze dba o swojego dzidziusia.

Ogólnie ważne jest, aby kupić odpowiednie gaziki. Najlepsze są oczywiście jałowe gaziki. Są one delikatne i bardzo dobrze działają na delikatną skórę dziecka. Dlatego są to gaziki polecane przez wszystkie matki, a także farmaceutów. Można je kupić w aptece, bądź zamówić przez internet. Nie są one drugie, są bardzo sterylne.