Doświadczeni polscy prawnicy

Czy kiedykolwiek znaleźliście się w sytuacji, w której potrzebowaliście pilnej porady prawnej? Sprawy takie, jak zawarcie związku małżeńskiego, rozwód, separacja, otrzymanie spadku czy kolizja drogowa to dobrze nam znane kwestie, które jednak często budzą wątpliwości od strony prawnej. Jak sobie z nimi poradzić?

Polscy prawnicy pomagają rodakom w Niemczech

polski prawnik niemcyGdy boli nas głowa, udajemy się do lekarza, gdy mamy problem z zębem, wybieramy się na wizytę u dentysty, a kiedy męczy nas sprawa natury prawnej, najlepiej jest umówić się na spotkanie z doświadczonym prawnikiem. Wielu młodych absolwentów prawa decyduje się na odbycie praktyki w zagranicznej kancelarii, gdzie mają styczność z Polakami przebywającymi na obczyźnie i znajdującymi się w trudnej sytuacji. Jest to dla nich wyjątkowa szansa, by sprawdzić swoją znajomość przepisów prawa zagranicznego, a także języka. Niejeden polski prawnik Niemcy uznaje nie tylko za kraj wielkich możliwości, ale i miejsce, w którym można pomóc rodakom. Wielu Polaków decyduje się bowiem na emigrację, głównie w celach zarobkowych, do kraju naszych zachodnich sąsiadów. Często potrzebują oni pomocy w skomplikowanych kwestiach prawnych. Adwokaci i radcy prawni najczęściej stykają się z kwestiami dotykającymi prawa pracy, ubezpieczeniowego, rodzinnego, czasami również handlowego czy innych dziedzin prawa cywilnego. Praca za granicą wymaga dobrej znajomości języka obcego i przepisów obowiązujących na terenie Niemiec. To duże wyzwanie, ale i satysfakcja.

Polscy prawnicy coraz częściej decydują się na otwarcie kancelarii i praktykowanie za granicą. Mogą w ten sposób pomagać swoim rodakom, którzy wyjechali do innych krajów i potrzebują porady prawnej. Znajomość języka obcego oraz biegłość w stosowaniu przepisów prawa powoduje, że cieszą się oni powszechnym poważaniem.