Co trzeba wiedzieć o poliwęglanie kanalikowym

Każdy, kto kiedykolwiek coś zbudował, wie jak ważny jest surowiec, z którego korzystał. Materiał budulcowy stanowi właściwie o jego istocie i w prawie w stu procentach świadczy o jego przeznaczeniu. Widzimy różnicę między kryształowym pucharem, filiżanką z ceramiki i plastikowym kubkiem. Choć wszystkie służą do picia.

Czy konstrukcje z poliwęglanu mają wady?

poliwęglan kanalikowyTak samo jest w budownictwie. Mamy wybudować małą szklarnię lub wiatę, więc przyjrzyjmy się bliżej kwestii surowcowej. Te budynki nie są obwarowane przepisami także, do wyboru pozostaje nam szkło, poliwęglan kanalikowy lub blacha. To najbardziej popularne materiały. Jakie szkło jest trwałe, każdy widzi. Jaką posiada zaletę? Właściwie jedyną – estetyczną. Metalowa blacha – zaleta? Cena. Minusy: korozja, brak estetyki, hałas. Poliwęglan – podbija rynek od kilkunastu lat, i znajduje na nim coraz więcej zwolenników. Wytrzymały na warunki atmosferyczne i uderzenia mechaniczne, przezroczysty jak szło, więc nie zabiera światła i jest estetyczny. Jego właściwości łączą największe zalety dwóch poprzednich. Dodatkowo, mam wybór między poliwęglanem kanalikowym a komorowym. W różnych kolorach i różnej grubości. Minus poliwęglanu? Cena. Pytanie: Co jest dla mnie ważniejsze, jeśli chodzi o funkcjonalność mojego obiektu? Czy ma być poliwęglanowy – wytrzymały, ładny, odporny na pleśnie i korozję, czy chcę go zrobić jak najtańszym kosztem? Poliwęglan jest niemal wyborem oczywistym, ale nie zawsze.

Nigdy nie będzie tak, że ludzie będą dokonywać identycznych wyborów. Po prostu jesteśmy różni i nawet zawodowo podejmujemy różne decyzje. Co by było, gdyby każdy z nas dokonywał tych samych wyborów? Stalibyśmy się przewidywalni jak maszyny, bo je da się zaprogramować. Człowiek jednak, wybiera po ludzku.